Machajówka to kompleks komfortowych i przytulnych apartamentów o wysokim standardzie urządzonych w góralskim stylu. Nowoczesne wnętrza, piękne widoki i miła obsługa gwarantują udany wypoczynek w rodzinnej atmosferze. Każdy apartament mieści od dwóch do czterech osób w pomieszczeniach typu standard i studio. Do dyspozycji oddajemy sypialnię, salon, w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz dużą łazienkę i taras widokowy. Na terenie całego obiektu dostępny jest bezprzewodowy bezpłatny dostęp do Internetu, bezpieczny darmowy parking, plac zabaw dla dzieci i bacówka, w której można zrelaksować się przy muzyce góralskiej i ognisku. Na życzenie gości organizujemy kuligi z pochodniami i pieczeniem kiełbasek przy ognisku.  Każdy apartament nazwany został imieniem bohaterów kultowego serialu "Janosik", który był kręcony m.in. w Białce Tatrzańskiej:

 

APARTAMENT JANOSIKA

JANOSIK

Główny bohater serialu - hetman zbójnicki, który rabował bogatych, a swój łup oddawał biednym. Bogusz Zygmunt Stęczyński mówił o nim: "Karcił on dumnych i uporczywych, wspomagał biednych i nieszczęśliwych. A osobliwe żaki, sieroty, cenił niewiasty wdzięki i cnoty. Nie lubił Żydów ani lichwiarzy, ani pochlebstwa, ani potwarzy. Czasem zaglądał i do kościoła." W naszym apartamencie Janosik wypoczywał przed kolejną zbójecką wyprawą.

WIĘCEJ

APARTAMENT MARYNY

MARYNA

Ukochana Janosika, chłopska dziewczyna. Zauroczona do ukochanego mówiła: "mnie można dobrym sercem skusić". W tym apartamencie Maryna spoglądając na Tatry przygotowywała pyszne posiłki dla swojego wybranka i jego bandy.

więcej

APARTAMENT KWICOŁA

 KWICOŁ

wierny zbójnik Janosika z dużym poczuciem humoru. Do swojego kompana Pyzdry mawiał: "co jest moje to jest moje, co jest Twoje to jest moje". Na szyi nosił zawiązany na sznurku nożyk, którym kroił swój ulubiony kawałek boczku. Kwicoł w tym apartamencie liczył talary, z których zbójnicy ograbili bogatych, a później przekazywali biednym.

więcej

APARTAMENT PYZDRY

PYZDRA 

W tym apartamencie Pyzdra obmyślał plan, jak opuścić wojsko Murgrabiego i dołączyć do zbójników Janosika. Tutaj również odbyło się pasowanie Pyzdry na zbójnika. Bohater nie rozstawał się ze skórzaną piłką zawiązaną na sznurku. Autor powiedzenia "baba z wozu - koniom lżej!"

więcej

APARTAMENT GĄSIORA

GĄSIOR

zbójnik i pomocnik Janosika, który się z nim nie rozstawał. Uratował Janosikowi życie, kiedy hetman zbójnicki, którego miejsce zastąpił główny bohater rzucił do niego siekierą.

więcej

APARTAMENT MURGRABIEGO

MURGRABIA

wielki przeciwnik Janosika, który początkowo umieścił go w celi, mówiąc: "mości zbóju, miejsce w lochu już dawno czeka". W tym apartamencie Murgrabia obmyślał jak pojmać Janosika i zlikwidować jego bandę.

więcej